Kočičí účet na Soundcloudu

Kočky mají pré na náplavce

Po našem debutu na náplavce jsme se rozhodli založit účet na Soundcloudu, kde s vámi budeme sdílet nahrávky našich písniček. Můžete si zde poslechnout například:

  • českou swingovku A přece mám tě ráda, kterou jsme odposlouchaly od sester Allanových
  • americký hit Mister Sandman, který můžete znát v podání dívčí skupiny The Chordettes

… a budou přibývat i další!

Kočky mají pré & Jane Bond

Jane Bond šaty s puntíkyJednoho ještě zimního večera jsme (rozumí se samo sebou, že dámská část kapely) oblehly obchůdek Jane Bond ve Francouzské a nakoupily si takovéhle krásné šaty s puntíky. Zatím jsme je vyzkoušely jen na koncertě v Chomutově, ale nebojte, jsou tak sladké, že je budeme často střídat za sukně s kočičkami. Fotky budou následovat!

Pozvánka na vánoční koncerty


Obliba Koček vzrůstá a spolu s ní vzrůstají i počty publika (jste skvělí!!!), proto jsme se rozhodli uspořádat ne jeden, ale dva vánoční koncerty.

První z nich se bude konat v hudební kavárně Dadap, v pondělí 8. 12. od 20:00 hodin.

Druhý potom těsně před Vánocemi, v pondělí 22. 12. od 19:30 ve Studentském klubu Celetná (bývalá K4). Po koncertě bude následovat swingová tančírna.

Těšit se můžete na náš klasický swingový repertoár obohacený o pár vánočních pecek. Hrát a zpívat budeme ve složení Viky Kulacká (vokál), Václav Pokorný (kontrabas), Adam Sporka (klávesy), Míša Tomanová (vokál), Honza Volín (kytara), Lenka Weingartová (vokál) a Mája Zálišová (vokál).

Kočky se probouzí

Po delší odmlce způsobené rodinnými, pracovními a školními záležitostmi jsme se vrátili ke zkoušení a hlavně ke koncertování! Mezitím naše sestava prošla obměnou – bohužel nás opustil úžasný basák Ondra, který má teď jakožto čerstvý tatínek spoustu rodičovských povinností. Naopak s námi hostuje vynikající kytarista Honza, který nás naladil na vlnu gypsy swingu. V srpnu se nám navíc vrací až z daleké Jávy zpěvačka Míša, takže budeme po roce opět v kompletní dámské sestavě.

Nový repertoár už jsme si ozkoušeli na veřejné zkoušce v klubu Paliárka – moc děkujeme našim skalním fandům, že si přišli poslechnout ještě ne zcela hotové skladby v neformální atmosféře. :)

V blízké době pro vás připravujeme hned několik koncertů – jeden z prvních bude na srpnovém land and art setkání v zaniklé obci Königsmühle, kde vystoupíme 15. 8. v 18:00.

Koncem srpna se pak chystáme poctít svou přítomností festival Czequestria, kde máme v plánu zazpívat skladby našeho klavíristy Adama.

V září pak budeme ozdobou večera na fonetické konferenci, kterou organizuje zpěvačka Lenka a její kolegové.