Koncerty

Chystáme:

Momentálně usilovně pracujeme na osvěžení repertoáru novými kousky a sbíráme inspiraci na další koncerty, o kterých vás budeme s radostí informovat. 

Již proběhly:

Kočky mají pré & Letenský dixieland na Klamovce, 29.11.2017

Víno, ženy, zpěv – všechno bylo. I kousek tanečního parketu byl. Děkujeme všem hostům, tanečníkům a Letenskému dixielandu za skvělou atmosféru a těšíme se na další akce v podobném duchu. 

 

VI. Betlémská kulturní noc, 7.9.2017

Podpořili jsme dobrou věc a vystoupili v rámci jednodenního festivalu Betlémská kulturní noc oslavující kulturní a společenské prostředí v okolí Betlémského náměstí. Za našeho basmana Martina na koncertě zaskočil náš bývalý člen Václav Pokorný (v jistých kruzích přezdívaný jako medvěd). Díky Václave!

Kočky v kavárně Čas, 12.7.2017 

Po dlouhé době jsme se rozhodli udělat vlastní koncert pro naše věrné pražské fanoušky. Počasí nám bohužel nepřálo, a tak se plánované venkovní kočkování nakonec uskutečnilo uvnitř malebné kavárny Čas na Malé Straně. I tak jsme si koncert moc užili a doufáme, že Vy také! Vůbec poprvé s námi totiž hrál nový bubeník Petr a byl samozřejmě úplně boží. Petra jsme sbalili na svatbě naší skalní fanynky Adélky, kde hrál s metalovou kapelou. Celý příběh vám někdy  odvyprávíme osobně, třeba na dalším koncertě.

Rotunda 2017, 27.5.2017

Na pozvání Tomáše Knoblocha z naší spřátelené skupiny DoTrio jsme vystoupili na prvním ročníku festivalu Rotunda, který se konal u rotundy sv. Longina v Praze 2. Poprvé s námi hrála(teda poprvé veřejně, celkově asi podruhé) naše nová sladká houslistka Elka. Bylo to krásné, děkujeme!

Kočky a Mustardi, 21.4.2017

V klubu Limonádový Joe jsme si trsli se skupinou Swing Mustard, která vznikla z tanečníků Lindy hopu. Byl to fakt mejdan, vo tom žádná. Než zas odletéla na dalekou Jávu, stihla nás přijít podpořit na pódiu i naše bývalá členka Míša Tomanová.

Kiwi Cup v Božím Daru, 19. 3. 2017

Bylo nám ctí doprovodit naší hudbou úžasnou akci na Neklidu, kde se konaly závody v dobovém telemarku. Závody byly zakončeny slavnostním dobovým plesem v hotelu Medard na Božím Daru, kde jsme vystoupili i my. Co je to Kiwi Cup a telemark se můžete dozvědět ve videu:

Soustředění a jam v Hotelu Sudety, Chomutov, 19.2.2017

Akce byla vyvrcholením našeho víkendového soustředění v Chomutově. Přišli jsme v míru a zahráli v Hotelu Sudety pro místní publikum a po koncertě si vydatně zajamovali s tamními muzikanty.

Prague A Capella Festival, Praha, 28.9.-1.10.2016

Vokální sekce kapely se nám vzdělávala na mezinárodním Prague A Capella Festivalu, kde se lecčemu přiučila.

Koncert v Pivní restauraci Kadaň, 9. 9. 2016

To jsme si takhle vyjeli rozveselit přátele ze severu a v Pivní restauraci Kadaň, která se nachází přímo na krásném historickém náměstí v Kadani, se nám to povedlo.

Land art festival Königsmühle, 28. 8. 2016
Kočky byly již potřetí hosty na krušnohorském festivalu v zaniklé obci Königsmühle.

Vernisáž Swing a zákulisí, 2. 8. 2016
V srpnu se konala vernisáž fotografií Martiny Houdek s názvem Swing a zákulisí, kde jsme si zazpívaly několik písní v a capella sestavě a jednu dokonce i se slavnými pány ze swingového kvartetu The Swings.

V létě jsme zahráli na několika svatbách, mimo jiné se nám provdala i naše zpěvačka Mája! ♥

Skalice Fest, 25. 6. 2016
V červnu jsme vystoupily na hudebním festivalu na břehu Sázavy, který organizuje naše zpěvačka Šárka.

Společenská akce Metropolitní univerzity Praha, 16. 6. 2016

Kiwi Cup v Božím Daru, 19. 3. 2016
Zazpívali jsme na společenském večeru Kiwi Cupu, což je každoroční retro závod v telemarku ve skiareálu Neklid.

Vernisáž výstavy fotografií Martiny Houdek v NTK, 22. 1. 2016
Na vernisáži výstavy Just Swing! naší dvorní fotografky Martiny Houdek nemohla chybět swingová hudba – a Kočky byly jednou z pozvaných kapel.
Fotky na Facebooku

Narozeninová oslava Adélky a Lenky v Geekárně, 17. 10. 2015
Naše nejvěrnější fanynka Adélka a zpěvačka Lenka slavily společně narozeniny v klubu Geekárna – součástí byl i komorní koncert Koček.

Svatba Viky a Mamuta v Chomutově, 26. 9. 2015


Naše zpěvačka Viky se 26. září vdala za svého milého Mamuta a Kočky nemohly nebýt u toho! Společně s kapelou Blues up 7 jsme obstarávali zábavu svatebního večera.

Společenský večer fonetické konference, 22. 5. 2015
Lenka a Honza pořádali fonetickou konferenci EPIP4 a Kočky byly hvězdou společenského večera ve Studentském klubu Celetná.

Oslava na Libínském Sedle 16. 5. 2015
Byli jsme pozváni jako dárek na oslavu 80. narozenin. Po koncertě následovala Beatles jam session.

Chomutovská plavba, 28. 3. 2015
V námořnickém jsme vyjeli na soustředění do dalekého Chomutova. Zahráli jsme na maškarní oslavě a vyzkoušeli jsme si, jaké to je, hrát s bicími a zpívat rock.
Fotky na Facebooku

Kočka se řekne kučing – rozlučkový koncert s Míšou, 6. 3. 2015
Míša opět odjela čerpat inspiraci na Jávu a rozloučily jsme se s ní v Salsa Café. Fotila nás naše dvorní fotografka, Martina Houdek.

Ozvěny Muzicírování, 27. 2. 2015
Vedle dalších muzikantských hvězd jsme akusticky vystoupily v divadle Troníček s nejlepším publikem ever!
Fotky na Facebooku

Novoroční koncert v kostele sv. Anny na Libínském Sedle, 1. 1. 2015
Na Nový rok jsme zazpívaly v krásném malém kostelíčku ve vesničce Libínské Sedlo. Užily jsme si kromě swingu i písně, které jinak nehrajeme – vánoční a pravoslavné.

Další videa z koncertu najdete na našem YouTube kanálu Kočky mají pré.

Vánoční koncert v Dadapu, 8. 12. 2014 od 20 hodin
Protože se nám moc líbilo v hudební kavárně Dadap, rozhodli jsme se tam uspořádat i vánoční koncert.

Vánoční koncert ve Studentském klubu UK, 22. 11. 2014 od 19:30 hodin
Těsně před Štědrým dnem jsme hráli ve Studentském klubu UK, Celetná 20 (bývalá K4).

Koncert v čelákovickém muzeu, 7. 11. 2014
V pátek 7. listopadu Kočky vystoupily pro Spolek přátel čelákovického muzea v Síni Jana Zacha ve Městském muzeu Čelákovice.

Koncert pro 22. česko-německý workshop o řečové komunikaci, 25. 9. 2014
Kočky byly hlavními hvězdami společenské události v rámci fonetického workshopu v libeňské hudební kavárně Dadap.
Fotky na Facebooku

Vystoupení na land art festivalu Königsmühle, 15. 8. 2014
Stejně jako minulý rok jsme zajeli Königsmühle, tentokrát s plnou parádou a nástroji!
Fotky na Facebooku

Koncert na festivalu Czequestria, 30. 8. 2014
Na poníkovém conu Czequestria jsme představili skladby od Wasteland Wailers k připravované počítačové hře Fallout: Equestria.

Veřejná zkouška v Paliárce, 8. 7. 2014
Po dlouhé odmlce jsme se opět odhodlaly vylézt před lidi v komorní a příjemné atmosféře klubu Paliárka. Oťukaly jsme si nové skladby (jako When I’m Sixty-Four, Bella Ciao nebo naši první českou swingovku Podnájem) a hostujícího kytaristu Honzu, obojí ke všeobecné spokojenosti. Fotky opět od famózní Martiny Houdek.

Vánoční koncert U kravaty, 10. 12. 2013
Třetí koncert u Kravaty byl výzvou po všech stránkách. Děkujeme za podporu publika a těšíme se na další setkání s vámi. Vznikly nám tam krásné fotografie, na které se můžete podívat na stránkách Martiny Houdek, dvorní fotografky české swing scény.

Jubilejní semestrále na ČVUT, 15. 10. 2013
Páté výročí Katedry počítačové grafiky a interakce nám umožnilo opět se předvést na akademické půdě a nacpat si bříška výborným občerstvením. :)

Königsmühle, 1. 9. 2013
Königsmühle je nesmírně charismatické misto, asi nejosobitější, kde jsme zatím zpívaly (jen vokálně, ve třech). Povedlo se nám tam udělat z fleku (asi během 5 minut za barákem) docela slušnou tříhlasou aranž písničky Ej lásko, lásko (písní jsme dojaly jednu paní k slzám!) a koncert se moc líbil. Těšíme se na příští rok již v plné palbě.

Potrvá, 20. 8. 2013
Dejvická kavárnička Potrvá nám dala první zkušenost se zpěvem do mikrofonů – bylo to nečekaně bezva!

Škabetka, 2. 5. 2013
Ve Škabetce jsme měli náš první coming-out v kompletní sestavě. Bez zvučení, přeřvávali nás tam slavící spoluobčané a bylo to náročné, přesto jsme měli z koncertu radost :)

Coming out na ČVUT – FEL, Semestrále
Naše první vystoupení s Adamem. Nějak záhadně se nám tam podařilo zlanařit Ondru. Takže díky, ČVUT!